New Balance 550

Komfort przede wszystkim

New Balance to jedna z największych i z pewnością najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących buty sportowe. Poza butami firma zajmuje się także produkcją odzieży oraz akcesoriów. Obuwie New Balance wybierane jest głównie ze względu na swoją unikatową wygodę. Przede wszystkim z tego powodu są doceniane przez wszystkie grupy wiekowe – od młodzieży, przez rodziców (słynne dad shoes – WX452) po nasze babcie i dziadków. Komfort chodzenia zapewnia głównie charakterystyczna wkładka, która jak się mówi, jest inspirowana kurzą stopą. Podobno, gdy pomysłodawca New Balance – William J. Riley – podczas pobytu na wsi zobaczył stojące na płocie kury, doszedł do wniosku, że powodem ich równowagi są trójpalczaste łapki. Na tej podstawie powstała unikatowa wkładka z trzema punktami podparcia. 

Misja wygoda

Wspomniana wcześniej wygoda od zawsze była priorytetem firmy. Pierwotnie buty miały być przeznaczone dla ludzi pracujących fizycznie, którzy cały dzień spędzali na nogach. Ostatecznie jednak pierwszy model New Balance trafił do biegaczy, co zmieniło grupę odbiorców oraz strategię firmy. W wyniku badań skierowanych na optymalizację ruchu powstały nowe modele butów między innymi jak bardzo lekki New Balance Trackster, czy zaprojektowane dla biegaczy New Balance M320

Nowy klasyk

Po pewnym czasie na rynek wszedł nowy model New Balance’ówNB 550. Są one odświeżeniem modelu, stworzonego dla koszykarzy – New Balance P550 Basketball Oxford w 1989 roku. Łączą one w sobie nowoczesne styl sneakersów z poczuciem stylu retro, zapewniając jednocześnie wygode, być może przez swoją grubą podeszwę. Model ten jest dość charakterystyczny – opiera się na jednym kolorze dominującym (zazwyczaj biały lub kremowy) oraz jednym-dwóch często zbliżonych do siebie kolorów służących jako akcenty. Dodatkowo, oprócz kultowej litery N znajdującej się na zewnętrznym boku buta, znajduje się tam również numer 550. Ciekawymi przykładami tego modelu są pomarańczowo-białe New Balance 550 Syracuse z lekką domieszką czarnego, całe białe New Balance 550 White Grey czy New Balance 550 Burgundy Cyan, które łączą w sobie burgundowe i turkusowe akcenty.